Без води життя неможливе - такий висновок зробили наші першокласники під час ранкових зустрічей тематичного тижня "Вода". 22 березня відзначався Міжнародний день водних ресурсів. Діти у цікавій і доступній формі знайомилися поняттям "Вода", давали відповіді на серйозні й дорослі запитання: Чому вода така важлива? Для чого і як берегти воду? та інші
Наша планета багата на водні ресурси, однак майже вся вода Землі солона. Менше ніж 3% світового запасу — прісна вода, і лише половина від цих 3% є доступною. Але й вона нерівномірно розподілена. Перетворення солоної води у прісну можливе: здійснюється за рахунок додавання певних хімікатів, але це процедура не з дешевих, і єварта застосування лише у надзвичайних обставинах, як запевняють вчені.
Зараз на земній кулі проживає близько 7 мільярдів людей, з них більше 15% не мають прямого доступу до питної води. Якщо припустити, що у 2050 році населення планети зросте до 9 мільярдів, то 70 % з них буде урбанізованим.
Вода — вичерпний ресурс. Ми ніколи не матимемо її більше, ніж маємо сьогодні. Можливо, вперше за всю історію людства світовий попит перевищить наявний резерв, тому так важливо виховувати культуру бережливого ставлення до води.
В час технічного прогресу ми, самі того не усвідомлюючи, почали сприймати питну воду як належне. Зупинімось хоча б на хвилину і замислимось, що ми можемо зробити для теперішнього і майбутнього? Чи дійсно ми віддаємо шану благу, яке дає планеті життя? Чи дбаємо про бережливе ставлення до води? Чи залишимо наступним поколінням шанс відчувати, куштувати та використовувати цілющу кришталево-чисту рідину? Адже для набуття гармонії потрібно повернутись до витоків цивілізації.
Тож давайте разом збережемо нашу планету блакитною — з усіма її океанами, морями, річками, озерами та джерелами! Лише таким чином ми забезпечимо чисте, здорове, квітуче і натхненне майбутнє, бо де є чиста вода, там є життя!