Четвер, 27/Липень/2017, 15:53

«  Липень 2017  »
        Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників

Довідкове бюро

Хто винайшов водопровід і каналізацію?

Водопровід — це система труб і кранів, по яким вода надходить в будинок із магістрального водопроводу, прокладеного під землею. Каналізація — теж система труб, але по ним стічні забруднені води покидають будинок і виводяться в каналізаційні колодязі на вулицях. Перші такі системи виникли приблизно 4 тисячі років назад. Археологи знайшли їх на острові Кріт, що знаходиться в Середземному морі. Труби цього водопроводу були зроблені із обпаленої глини. В Стародавній Греції водопровід був збудований так. що вода в ньому протікала, як звичайно в природі, під невеликим нахилом. Один з таких водопроводів був прокладений на острові Самос в VI столітті до нашої єри. Побудував його Євполін Мегарський.
            Римські водопроводи були міцніші, псувались дуже рідко, не потребували постійного догляду. В цих водопроводах-акведуках вперше були використані металеві труби. Їх виготовляли із свинцю. 300 років до нашої ери римляни, використовуючи такі водопроводи, підводили воду до своїх бань та палаців. Деякі з них збереглися і до наших днів.
            В наш час труби виготовляють зі сталі, міді, заліза, бетону та пластмас. А водопровід та каналізація стали невід'ємною частиною міського помешкання.

Як працює водопровідний кран?

Коли ти відкриваєш та закриваєш водопровідний кран, ти крутиш голівку прогонича (болта), який встановлений в корпус крана.
            Під ним знаходиться прокладка зі шкіри чи гуми, яка тисне на водяний струмінь і не допускає відтоку води. Якщо ти відкриваєш кран, тиск прогонича, який піднімається і пропускає воду, слабне. Вода вибігає по трубі і витікає. Коли кран закривається, прокладка опускається в водопровідну трубу і струмінь води перекривається.

Поради

Водопровідний кран — не іграшка. Відкриваючи і закриваючи його заради пустощів, можна зірвати прогонич і сильний струмінь води ввірветься до твого помешкання, заливаючи все навкруги. Будь обережним!

Що таке аварія?

Аварія — це пошкодження механізмів машин під час роботи.

Аварії бувають:
            — транспортні (з поїздами, автомобілями, літаками, кораблями);
            — промислові (на заводах, фабриках, атомних електростанціях тощо).
            На великих промислових підприємствах часом трапляються аварії. Вони загрожують здоров'ю, а іноді й життю багатьох людей. У квітні 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася аварія. Вона призвела до загибелі багатьох людей і значного забруднення радіоактивними речовинами великих територій України, Росії, Білорусії та інших країн.
            Про аварії повідомляють по радіо чи телебаченню.
            Для того щоб люди увімкнули радіо чи телевізор, використовують завивання сирен, переривчасті гудки на підприємствах. Існує попереджувальний сигнал «Увага всім!». Почувши цей сигнал, негайно вмикай радіоприймач чи телевізор і слухай інформацію служби надзвичайних ситуацій.

Шановні батьки, учні, працівники навчальних закладів! Звертаємо Вашу увагу на те, що в департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради запрацювала

Школа розпочала набір у групи з підготовки до школи дітей 4-5-річного віку
            Записатися у суботню школу "Дзвіночок" можна у канцелярії (приміщення сташої школи) чи у приміщенні початкової школи, кабінет  17

.