Четвер, 27/Липень/2017, 15:52

«  Липень 2017  »
        Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників

Враження електричним струмом

Тебе оточує безліч корисних, полегшуючих життя речей: прасок, пилососів, кавоварок, настільних ламп, телевізорів, холодильників тощо. Всі вони — твої помічники. А помічників потрібно «годувати». Тому всі, навіть маленькі діти знають, що їх «годує» електричний струм — теж наш товариш і помічник, коли з ним поводитися обережно, виконуючи всі правила користування електроприладами.
            Вирвавшись на волю, електричний струм може наробити багато лиха: влаштувати страшну пожежу, сильно уразити господаря. Пошкодження, що виникають від дій електричного струму, називаються електротравмою.

При електротравмі можуть бути:
            — слабкість;
            — почервоніння;
            — втрата чутливості;
            — запаморочення;
            — втрата свідомості.

Якщо сила струму більша, діяв він довго, шкіра людини була вологою, в місці входу і виходу струму можуть виникнути глибокі опіки. До того ж:
            — Страждає нервова система.
            — Потерпілого важко відірвати від джерела струму.
            — Знижується температура тіла.
            — Зупиняється дихання.
            — Недостатньо працює серце.

Перша допомога при ураженні струмом.

В першу чергу слід зупинити дію електроструму. Пам'ятай, що тіло ураженого являється провідником струму, і якщо доторкнутися до нього, можна отримати електротравму. Тому краще виключити струм, використовуючи рубильник, електропробки. Якщо це неможливо, треба:
            — Відвести провід від ураженого при допомозі гумових чи дерев'яних предметів.
            — Опіки покрити пов'язкою.
            — Якщо потрібно, зробити штучне дихання.
            — Потерпілого відправити до лікарні. Ускладнення можуть виникнути навіть через декілька годин.

Поради

Щоб відвести від постраждалого провід:

— відключи електрику в квартирі;

— стань на гумовий килимок, книгу чи будь-який сухий дерев'яний предмет;

— сухим дерев'яним або пластмасовим предметом відведи провід від постраждалого.

— Часто при ураженні струмом, коли потерпілий доторкнувся до неізольованого проводу, він не може розтулити пальці, зведені судомою. Якщо людина в свідомості, треба крикнути: «Падай!». При падінні руки розімкнуться самі собою і дія струму припиниться.

Не зайве нагадати:

— не вмикай незнайомі електроприлади сам, без дорослих. Дроти, по яких іде струм, ізольовані, але ізоляція може зіпсуватися — вивільнена електрика наробить тобі лиха;

— не встромлюй пальці, або будь-які предмети, в розетку;

— користуйся лише вимикачем, який ти добре знаєш. Якщо в гостях чи на дачі помітив незнайомий тобі вимикач, запитай дорослих, як з ним поводитися.

Поради

Корисно знати!

Причиною найбільшої кількості пожеж є коротке замикання електроприладів, яке виникає внаслідок зіпсованих електроприладів або порушення правил їх використання.
            При короткому замиканні зростає сила струму, з'являється полум'я електричної дуги, температура якого досягає 4000 ° С. Вона швидко поширюється на довколишні предмети. Виникає пожежа, яка з часом може охоплювати дедалі більші ділянки приміщення. Горіння супроводжується іскрінням, виділенням великої кількості диму, чадного газу. Це ускладнює процес гасіння пожежі. Причиною короткого замикання є порушення ізоляції в електричних проводах, зумовлене перенапругою, механічним пошкодженням, недостатнім доглядом за електрообладнанням. Найчастіше пошкодження ізоляції проводів бувають механічними, коли люди:

— неправильно кладуть електричні проводи;
            — кидають їх на підлогу;
            — скручують, перегинають;
            — зачищають електричні проводи, які знаходяться під напругою;
            — викручують електричну лампочку, не відключивши напруги;
            — лізуть в патрон металевими предметами;
            — кидають на електроприлади різноманітні предмети.

Перевантаження електромережі й електрообладнання є особливо небезпечним, оскільки при ньому проводи загораються в важкодоступних місцях і гасити їх складно. Перевантаження можливе:

— коли використовують електричні подовжувачі, а до них підключають різноманітні комбіновані розетки на 2—4 гнізда, розподільні трійники тощо;
            — коли одночасно підключають телевізор, праску, інші електроприлади, це створює значне перевантаження і електричний подовжувач може загорітися.

Шановні батьки, учні, працівники навчальних закладів! Звертаємо Вашу увагу на те, що в департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради запрацювала

Школа розпочала набір у групи з підготовки до школи дітей 4-5-річного віку
            Записатися у суботню школу "Дзвіночок" можна у канцелярії (приміщення сташої школи) чи у приміщенні початкової школи, кабінет  17

.