Четвер, 27/Липень/2017, 15:51

«  Липень 2017  »
        Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників

Він рятує від спеки

Щоб було тепло, але не жарко, щоб вітерець обвівав, коли тобі захочеться, гуляв би по кімнаті пустотливо і весело, винайшли кондиціонер. Хоча цей прилад сучасний, історія у нього давня. Єгипетському фараону робили приємний вітерець раби, помахуючи величезними віялами-опахалами. Це був той самий кондиціонер, тільки ручний. Китайці перетворили опахала в віяла, які легко і зручно складалися. Якщо робити енергійні помахи таким віялом, з'явиться прохолода. З винайденням двигунів з'явились вентилятори. Але вони розганяли тепле повітря, тому прохолоди не давали.
            А що, коли до вентилятора приєднати холодильник, та ще й додати трішки води? Так з'явився кондиціонер, який зараз, крім основної, виконує ще одну роботу: очищає повітря від пилюки і отруйних випарів.

Поради

Правила юного кухаря:

1. Повз кухонну плиту проходь так, щоб не зачепити ручку сковорідки чи каструлі. Якщо посуд стоїть на вогні без кришки, тебе можуть обпекти гарячі бризки.

2. Не піднімай велику каструлю. Бо не втримаєш — і обіллєшся окропом.

3. Пам'ятай! Спершу відкривай кран з холодною водою, а лише потім додавай гарячу.

4. Не визирай з відчиненого вікна! А раптом запаморочиться голова, ти втратиш рівновагу і впадеш вниз?!

5. Перш ніж залізти на високий стілець, поклич дорослого, щоб тебе «підстрахував».

6. Не засовуй пальці у вузьку шійку пляшки — це дуже небезпечно!

7. Ножем не граються! Зрозумій це зараз, а не тоді, коли поранишся.

Запам'ятай!

Кухня — не місце для пустощів!

Помічники, які можуть стати ворогами

У побуті тебе оточують різні речі: слюсарні інструменти, голки, цвяхи, ножиці, побутова техніка, знайомий ти вже й з печами та камінами. Вмієш відкривати крани з гарячою та холодною водою.
            Як же зробити, щоб всі ці речі не принесли горя та страждань, були вірними помічниками?
            Не сама річ є небезпечною.
            Небезпечним є поводження з нею. Тому, хто знає, як правильно користуватися речами та побутовими приладами, вони не зашкодять,
            Якщо колючі та ріжучі предмети знаходяться на своїх місцях — вони безпечні.

Шановні батьки, учні, працівники навчальних закладів! Звертаємо Вашу увагу на те, що в департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради запрацювала

Школа розпочала набір у групи з підготовки до школи дітей 4-5-річного віку
            Записатися у суботню школу "Дзвіночок" можна у канцелярії (приміщення сташої школи) чи у приміщенні початкової школи, кабінет  17

.