В умовах дистанційного навчання та карантину збільшується кількість випадків насильтсва та домашнього насильства.
Прочитавши рекомендації, ви зможете з'ясувати:
1. Що таке насильство.
2. Хто можете здійснювати домашнє насильство.
3. Які дії можна розцінювати як прояв насильства.
4. Алгоритми дій дитини у випадку домашнього насильства в умовах дистанційного навчання
5. Номери телефонів гарячих ліній.
Далі читати ТУТ
Тест «Який я у спілкуванні?» Пройти ТЕСТ
Опрацювання результатів
«Так» — 3 бали.
«І так, і ні» — 2 бали.
«Ні» — 1 бал.
Інтерпретація результатів
30-39 балів. Ви — товариська людина, яка відчуває велике задоволення від контактів із близькими, знайомими й незнайомими людьми. Цікава людина у спілкуванні, зазвичай — «душа компанії». Друзі й знайомі цінують ваше вміння вислухати, зрозуміти й дати пораду. Але не переоцінюйте своїх можливостей, адже інколи ви занадто балакучі. Будьте уважними до співрозмовників, стежте за їх реакцією, намагайтеся не нав’язувати своїх думок.
Адаптація до нової реальності. Поради спеціалістів.
Якщо взяти до уваги той факт, що ми не знаємо, коли точно закінчиться пандемія, то мусимо адаптуватися та вчимося зберігати спокій. Пропонуємо декілька практик, котрі здатні повернути нас до власних «острівків безпеки». Ці прості методи самодопомоги, застосовують під час стресу, роздратування, фрустрації та допомагають позбутися від цих станів швидко. Швидко – це означає за 5-20 хвилин. А не за тиждень чи навіть вихідні.
Вправи
5 правил, які має знати дитина, щоб захистити себе
1. Заходити в ліфт з незнайомими людьми чи людиною небезпечно. Дочекайся наступного або вийди й піднімися пішки.
2.Не сідай до авто незнайомців. Навіть якщо вони пропонують підвезти, просять показати дорогу, обіцяють завезти до батьків.
3. Якщо до тебе підійшов незнайомець з будь-яким проханням, відступи від нього якомога далі, не розмовляй і зателефонуй батькам.
4. Ти повинен бути обережним з кожною незнайомою людиною, чи то чоловік, молода дівчина чи старенька бабуся. Злочинцем може бути хто завгодно.
5. Навіть знайомий сусід може виявитися небезпечним. Нікуди не йти навіть зі знайомими без дозволу батьків.
8 кроків до успіху До дня толерантності
Тест про толерантність
Нові професії на ринку праці
ТОП-20 найперспективніших професій
Від сьогодні Національна дитяча "гаряча" лінія запроваджує консультування за коротким номером 116 111 (безкоштовно з мобільних lifecell та Київстар).
Якщо маєш проблеми, зроби крок - подзвони!
Номер 0 800 500 225 продовжує функціонувати, як і раніше.
Тридцять добрих справ для розвитку доброти
Пропонуємо перелік проявів доброти, які можна використати для щоденної практики:

8 типів талантів. А який у тебе?
1. Лінгвістичний.
Діти з таким складом розуму найбільше люблять слухати і говорити. Вони дуже швидко починають сипати словами і цілими реченнями, на ура освоюють іноземні мови, обожнюють читати і розповідати, писати твори і першими тягнуть руку, якщо потрібно висловити свою думку на тему. З цифрами і фактами, як правило "балакунам" не так щастить, як зі словами. В якій професії дитина може бути успішною: письменник, сценарист, драматург, журналіст, політик, коректор, перекладач.

Пам'ятка для тих, хто збирається за кордон
- Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.
• Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.
• Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Ми б також рекомендували залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів. • Дізнайтесь номери телефонів українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. Якщо у країні Вашого перебування немає посольства України – телефонуйте у посольство України в сусідній державі.
• У зарубіжних країнах активно працюють неурядові організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Звертайтесь до них у разі необхідності.
• Термін перебування на території іноземної держави вказаний у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливить Ваш наступний виїзд за кордон. Дотримуйтесь правил візового режиму!
• Пам'ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном. Куди, в які організації можна звернутися у разі небезпеки: загрозі власному життю, свободі?
• Перш за все зателефонувати до посольства України або консульського представництва. Якщо у країні перебування немає посольства України – телефонувати у посольство України в сусідній державі.
• Також можна звернутися до неурядових організацій та служб, які надають допомогу жінкам, що потрапили в біду. Їх послуги, наприклад, тимчасовий притулок, допомога в поверненні додому, юридична підтримка та соціальний супровід. "Ла Страда Україна" має телефонну базу і можемо запропонувати Вам телефони посольств, консульств та неурядових організацій.
Як мотивують студентів Гарварда: 15 правил
1. Якщо ти заснеш прямо зараз, то тобі, можливо, присниться твоя мрія. Якщо ж сон ти проміняєш на навчання, то тобі мрія не присниться, зате ти її реалізуєш.
2. Якщо ти думаєш, що вже занадто пізно, то в реальності виявляється, що ще занадто рано.
3. Муки вчення - тимчасове явище. А муки незнання - вічні.
4. Навчання - це не витрачений час. Навчання - це докладені зусилля.
5. Життя - це не тільки освіта, але якщо ти не можеш подолати навіть цю її частину, то на що ти тоді здатний?
6. Навіть зусилля і складнощі можуть приносити задоволення.
7. Тільки той, хто робить все заздалегідь, тільки той, хто по-справжньому намагається, зможе насолодитися смаком перемоги.
8. Не кожен народився з можливостями перемагати в усьому. Але без зусиль навіть у найщасливішої людини не буде результату.
9. Час не біжить, він летить!
10. Сьогоднішнє неробство стане завтрашніми сльозами.
11. Тільки успішні люди можуть робити щось зараз, знаючи, що це стане в нагоді лише в майбутньому.
12. Твоє матеріальне становище прямо пропорційне твоєму рівню освіти.
13. Роби все зараз, адже сьогодні ніколи не повториться.
14. Навіть у цю секунду твої вороги жадібно гортають книжки.
15. Не попотієш - не заробиш.
Як поводитися, якщо ви загубилися
Ці рекомендації складені для дітей з урахуванням того, що у дитини немає з собою мобільного телефону, за яким він може зв'язатися з батьками або з поліцією за номером 102
1) Зупинитися
Насамперед, якщо ви загубилися - мінімізуйте пересування. Зупиніться, коли зрозуміли, що батьків або супроводжуючих дорослих немає поруч.
2) Озирнутися
Подивіться навколо, чи не видно батьків.
3) Покричати
Не соромтеся голосно покликати маму чи тата, можливо, вони почують ваш голос.
4) Підійти до поліцейського або охоронцеві
Якщо ви перебуваєте в місті і поряд є співробітник поліції або охоронець сусіднього магазину, торгового центру, підійдіть і скажіть, що ви загубилися.
Важливо: Не треба йти далеко, якщо поліцейського або охоронця немає в поле зору. Якщо ви в торговому центрі на другому поверсі, а охоронець був на першому, чи не спускайтеся на перший поверх.
5) Попросіть допомоги у людини з дитиною
Якщо поруч немає поліції або охорони, наступний дорослий, до якого ви можете звернутися - людина з дитиною.
Важливо: Нікуди не йдіть з цією людиною. Якщо дорослий запропонує відвести вас додому або до мами і тата, твердо скажіть, що будете чекати маму і тата там, де загубилися. Попросіть зателефонувати їм і пояснити, де вас знайти.
|