Черкаська спеціалізована школа I-III ступенів №28 імені Т.Г.Шевченка Черкаської міської ради 
Черкаської області          
П'ятниця, 02/Червня/2023 
Вітаю Вас Гість | RSS


Меню сайту

Календар
«  Червень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

(0472) 56-60-88

департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

Пошук


Друзі сайту
  Міністерство освіти і науки України
   Український центр оцінювання якості освіти
    КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників"
     Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
      КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Черкаської міської ради

      Черкаський художньо-технічний коледж

      Перша міська гімназія м.Черкас, Асоційована школа ЮНЕСКО

      Черкаська гімназія №9 ім. О.М. Луценка

      Гуманітарно-правовий ліцей
      Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3

      Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11

      Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12

      Черкаська спеціалізована школа I-III ступенів №17

      Загальноосвітня школа I-III ступенів №24

      Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26 ім. І. Момота

      Загальноосвітня школа I-III ступенів №30

      Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №32


      Статистика


      Педпреса Черкаська міська рада Освітній портал Вибери професію Тести Переклад текстів,веб-сторінок і документів Острів знаньМатематика для школи 

      Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


      У сучасних умовах багато хто з нас відчуває безпорадність, втому, перебуває у стані депресії. Нижче подаємо деякі посилання на психологічну допомогу, поради та вправи на покращення самопочуття.

      СПІВДІЯ    ДОПОМОГА У СТАНІ СТРЕСУ       ВПРАВИ ТА ТЕХНІКИ  ПРИ ТРИВОЖНОСТІ         РЕСУРСИ  

       

       


      11 січня у світі відзначають день «Дякую». Це слово має свою офіційну дату народження. Вперше його використали у 1568 році. В побуті воно стало застосовуватися лише у 20 столітті. В Україні його відзначають з 2008 року. Присвячене цьому слову свято було створено з ініціативи ООН та ЮНЕСКО. Воно нагадує про важливість подяки у нашому житті.

      У всьому світі 11 січня люди дарують один одному подарунки та листівки, малюють плакати зі словом «дякую», організовують вечірки, флешмоби.  Коротеньке слово "Дякую" - маленький знак уваги, який приємно почути всім. Не соромтеся подякувати мамі чи бабусі за приготований сніданок, випадковому перехожому – за те, що притримав перед вами двері, другу - за допомогу. Як і в будь-якій справі, тут важлива практика. Чим частіше ви будете дякувати, тим більш вільно і щиро буде звучати ваше «дякую».

         

       


                     


      Сьогодні - Всесвітній день дитини
      Одразу 2 дати сьогодні пов’язані з правами дітей:
      62 роки тому в цей день 1959року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Декларацію прав дитини
      32 роки тому 1959 року – Конвенцію про права дитини.
      Всесвітній день дитини - це привід ще раз нагадати про взаєморозуміння та підтримку дітей, розвиток середовища, дружнього до дитини. А також важливість діяльності, яка спрямована на забезпечення найкращих інтересів дітей.
      Будьте небайдужими до потреб дітей!


      18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.
      Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей є трагічною реальністю. Ця реальність може відбуватися з дітьми в Інтернеті, телефоном, на вулиці, вдома та в школі, і може відбуватись навіть з кимось із кола довіри, так і зовсім
      незнайомими людьми. Наслідки такого порушення прав дітей завдають величезної шкоди фізичному та психічному здоров'ю дитини, часто на все життя. 

      Як запобігати таким випадкам з вашою дитиною?

      • Встановіть довірливі відносини з дитиною. Вона повинна знати, що її люблять та їй довіряють; 
      • Говоріть дитині, що її тіло недоторкане та належить лише їй;
      • Розкажіть дитині, що розмовляти з незнайомими дорослими не можна;
      • Вчіть дитину дотримуватися особистих кордонів;
      • Розкажіть дитині про існування "поганих" секретів і таємниць;
      • Поясніть дитині, що близький дорослий у будь-якому випадку їй повірить;
      • Поясніть правило "купальника" - інтимні частини тіла, це ті частини, що прикриті спідньою білизною і до цих місць ніхто не повинен торкатися без дозволу;
      • Після 6-ти років дітям можна вже розповісти, що дорослі бувають і хорошими і тими, хто може нашкодити, робити боляче;
      • Розкажіть дитині, як правильно користуватися соціальними мережами;
      • Якщо сталося сексуальне насильство вислухайте дитину: все, що вона хоче вам розповісти.
      • Нагадуємо батькам, у разі насилля над дитиною обов'язково повідомляйте до поліції.

      Ювенальна поліція України інформує 


      18 листопада Міжнародний день відмови від паління.
      Офіційне свято Міжнародний день відмови від паління відзначають в третій четвер листопада. День виник в 1977 році в США, а заснований ВООЗ як міжнародний в 1988 році. Заходи цього дня присвячені питанням зниження тютюнової  залежності. Цей День - прекрасна можливість для тих, хто палить, дізнатися - чому і наскільки просто залишити це. Справа в тому, що залежно від паління не існує. Те, що курець тягнеться за наступною цигаркою - є комплекс специфічних процесів, які відбуваються в організмі людини, яка палить. Нікотин - алкалоїд пиридинового ряду. Він діє як слабке знеболювальне всього 18 хвилин після викуреної сигарети. Потім курець починає більш яскраво відчувати той процес, коли організм очищується від чадного, вуглекислого газу та інших непотрібних йому з’єднань, виводячи їх за рахунок внутрішнього механізму обміну речовин. Всього з димом через легені в нього потрапляє близько 500 з’єднань, включаючи азот, аміак, смоли, солі важких металів, залишкові речовини, що виникли при згорянні, а час виведення надлишків залежить від ступеня їх проникнення в організм і займає період від кількох годин до кількох днів. Поганий жарт з людиною грають його власні причинно-наслідкові зв’язки, які формуються настільки варіативно, що у кожного вони буквально унікальні. Біологічна нейронна мережа безпомилково сигналізує курцю про те, що організму не так добре, він відхилився від норми і отруєний, а в причинно-наслідкових зв’язках виробляється правило ігнорування цієї обставини - моменту, що процес нормалізації проходить в штатному режимі і йому нема про що хвилюватися. Щоб допомогти тим, хто хоче позбутися згубної звички, в Україні було запущено перший національний сервіс: www.stopsmoking.org.ua. Кинути курити — одне із кращих рішень у житті кожного курця. Вже з першого дня відмови від сигарет організм починає відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуються. Через тиждень без сигарет у колишнього курця покращується відчуття смаку та запаху, через три місяці збільшується обсяг роботи легень на 30%, через п’ять років знижується ризик інсульту до рівня некурця. Чим раніше курець прийме рішення кинути курити, тим краще.


      19 жовтня - Всеукраїнський день відповідальності людини

      Цьогоріч українці вперше відзначатимуть Всеукраїнський День відповідальності людини, водночас вшановуючи пам’ять видатної особистості, автора «Декларації відповідальності людини» Богдана Дмитровича Гаврилишина. Задля зростання українського суспільства в контексті розуміння й підвищення рівня відповідальності та вшанування пам’яті одного з найвідоміших українських економістів у світі Богдана Гаврилишина в Україні на державному і місцевому рівнях відзначатимуть Всеукраїнський День відповідальності людини та вшанування пам’яті Богдана Гаврилишина. Зокрема, в українських закладах освіти і культури відбуватимуться тематичні заходи, бесіди про відповідальність людини та важливість обдуманих рішень і вчинків. У такий спосіб зміст «Декларації відповідальності людини» Богдана Гаврилишина набуде нового суспільного звучання та глибшого переосмислення в думках сучасних особистостей, які, за твердим переконанням автора Декларації, повинні брати на себе відповідальність на всіх рівнях життя.

      «Декларація відповідальності людини»

      Богдан Гаврилишин напрацював 15 універсальних кроків для становлення особистості відповідальної людини, роль якої в розвитку свідомого громадянського суспільства вимірюється наполегливим самовдосконаленням, повагою до ближніх, підтримкою сім’ї, любов’ю до навколишнього середовища, зусиллями й прагненнями зберегти культурні надбання країни й людства та щирою взаємодією зі світом. Богдан Гаврилишин пропонує нам усвідомити власну значущість шляхом здобуття кожної з цих 15 сходинок особистісного зросту:

      1. Говори правду, будь чесним, дій згідно з моральними та етичними принципами.
      2. Підтримуй своє здоров’я в якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на твоє лікування.
      3. Вчися, розвивай свої таланти, здібності, навички протягом усього життя, щоб бути корисною частиною суспільства.
      4. Стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе.
      5. Будь вільною людиною, тобто будь сам суддею того, що є правда, а що − ні, що є добре, а що − зле. Водночас продовжуй випробовувати свій розсудок, щоб впевнитись, що він відповідає моральним та етичним принципам.
      6. Прагни до гармонії між особистим, професійним та соціальним життям, будучи частиною громади.
      7. У прагненні реалізації своїх прав не обмежуй прав інших членів суспільства.
      8. Вирішуй якнайбільше проблем та питань на індивідуальному, сімейному, громадському рівнях, щоб полегшити тягар та зменшити витрати на управління.
      9. Обов’язки людини до сім’ї: бережи культурну спадщину своїх предків; стався до батьків із любов’ю та повагою, за потреби допомагай їм; стався до братів та сестер, як до найкращих друзів.
      10. Батьків до дітей: люби своїх дітей, виховуй у них етичні та моральні цінності; сприяй їхній освіті та розвитку їхніх талантів й особистостей, виховуй їх як вільних людей.
      11. До суспільства: допомагай суспільству бути ефективним у наданні таких послуг, як початкова освіта, охорона здоров’я, соціальні послуги; сприяй добробуту всіх членів суспільства; зберігаючи свою ідентичність, будь свідомою частиною всієї світової спільноти.
      12. До довкілля: економно та розумно використовуй усі ресурси, уникай забруднення біосфери; допомагай зберегти біологічне та зоологічне різноманіття.
      13. До країни: будь законослухняним; допомагай своїй країні в рамках власних можливостей підтримувати пріоритет загального блага: повної політичної свободи, адекватного рівня економічного добробуту для всього населення, соціальної справедливості, здорового довкілля.
      14. До майбутніх поколінь: залиш навколишнє середовище в кращому стані, ніж отримав: зі збільшеним культурним спадком, цінностями, щоб уможливити майбутні покоління бути більш ефективними в політичній, економічній, соціальній, культурній сферах суспільства.
      15. До світу: будь толерантним та стався з повагою до всіх рас, етнічних груп, релігій, мов, звичаїв; вивчай різні мови та хоча б базові речі про інші цивілізації; сприяй розумінню різних культур, їхніх цінностей для мирної співпраці та чесної торгівлі.

      Що таке торгівля людьми

      Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці, це сучасна форма рабства. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою. Причинами розвитку цього явища залишається розповсюдження організованої злочинності та наркоторгівлі й недостатня боротьба з ними, насильство в родині, нестатки, пошук кращих умов життя, слабка поінформованість населення про життя і працевлаштування за кордоном, виготовлення й розповсюдження дитячої порнографії через мережу Інтернет – перераховувати можна довго, але це нічого не змінить, тільки констатацією факту проблему не вирішиш, але вже її усвідомлення та визнання є першим кроком до боротьби з нею. Особливо якщо враховувати сучасні процеси глобалізації, інформатизації тощо. Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми».

       Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації (за оцінками уряду США).      Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.

            Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:

      • вербування, перевезення, передача, продаж,
      • усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях,
      • використання в порнобізнесі, примус до заняття проституцією,
      • використання у військових конфліктах,
      • залучення до злочинної діяльності,
      • трансплантація чи насильницьке донорство,
      • рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця,
      • залучення в боргову кабалу,
      • використання шантажу, погроз, насильства.
      • Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

          Якщо Ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми, ЗВЕРНІТЬСЯ ПО ДОПОМОГУ:

         Національна “гаряча лінія” з питань протидії торгівлі людьми :0-800-500-225 (дзвінки в межах України безкоштовні)  +38-044-205-37-36; 205-36-94 (для дзвінків з-за кордону)

         Гаряча лінія з питань міграції та протидії торгівлі людьми 527 або 0800 505 501


      Актуально про кібербулінг!

       

       


      Як говорити зі своїми дітьми про коронавірусне захворювання 2019 року (COVID-19)?

      8 порад, які допоможуть заспокоїти та захистити дітей

      ЮНІСЕФ

            Нині, коли ви так багато чуєте про коронавірусне захворювання (COVID-19), легко відчути інформаційне перенасичення. Якщо і ваші діти відчувають тривогу, це також зрозуміло. Дітям може бути важко усвідомити те, що вони бачать в Інтернеті або по телевізору (або чують від інших людей), тому вони можуть бути особливо вразливими до відчуття тривоги, стресу і смутку. Але відкрите обговорення з вашими дітьми та підтримка з вашого боку може допомогти їм зрозуміти ситуацію, робити правильні дії та навіть зробити позитивний внесок для інших.

      Посилання: https://www.unicef.org/ukraine/stories/how-talk-your-child-covid-19

       


      19 листопада на Новому каналі стартував молодіжний трилер «Перші ластівки» – серіал про підлітків, їхні думки, таємниці, ставлення до себе та світу. Серіал "Перші ластівки" показує життя сучасних підлітків без жодних прикрас. Уже в школі діти стикаються із недитячими проблемами, які самотужки побороти їм надто складно. Без підтримки та розуміння дорослих школярі наважуються на радикальні кроки, ризикуючи своїм життям. Депресія, самотність, булінг, суїцидальні думки – це перші ластівки того, що підліток потребує допомоги. Якщо ж батьки цього не помічають, дітей може спіткати доля героїв серіалу. Чому "Перші ластівки” варто подивитися батькам? Тому що цей серіал допоможе краще зрозуміти своїх дітей. Чому "Перші ластівки” варто подивитися підліткам? Тому що він демонструє, що безвихідних ситуацій не існує. Завжди є ті, хто готовий допомогти.  Національна дитяча "гаряча лінія", роботу якої забезпечує ГО «Ла Страда-Україна», долучилася до створення цього спецпроекту. Реальні історії абонентів та абоненток "гарячої лінії" стали одним із ресурсів для розвитку сценарію.

      Запрошуємо всіх разом прослідкувати за розвитком подій у т/с "Перші ластівки". І якщо після перегляду ви відчуєте потребу поговорити про свою історію або історію вашої дитини — зателефонуйте 0 800 500 225 (з мобільних та стаціонарних) або 116 111 (з мобільного). Лінія працює у будні з 12:00 до 16:00. Дзвінки анонімні й конфіденційні.

       Цього року в Україні набув чинності закон, який визначає види домашнього насильства та встановлює відповідальність за його скоєння. Тепер постраждалі мають чіткі механізми для притягнення кривдників до відповідальності, а держава зобов’язана захищати жертв, особливо, коли йдеться про дітей.

      Щороку через насильство у світі помирають 1,4 мільйона людей. У 2018 році до Національної поліції України надійшло 115 500 заяв і повідомлень про домашнє насильство. Жертвами дуже часто стають діти — це становить серйозну загрозу для їхнього здоров’я та може спричинити негативні наслідки в дорослому житті.
      Будь-який прояв насильства може мати страшні наслідки. Насильство принижує честь та гідність людини, може зашкодити психічному або тілесному здоров’ю. Пам’ятайте, що перший крок, щоби зупинити це — не боятись відверто говорити, шукати підтримки та фахової допомоги.
      Днями Міністерство охорони здоров'я України затвердило наказ, яким вперше в Україні запроваджується системний підхід до виявлення домашнього насильства та надання медичної допомоги постраждалим. Ознайомитися із наказом можна тут: http://bit.ly/2WSDU8X
      Він містить алгоритми дій медиків і пацієнтів у разі сексуального, фізичного чи психологічного насильства.   Більше інформації 

       


      Говоримо про толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями

        Більше інформації 


      Актуально
      Оголошення

      Шановні батьки майбутніх першокласників!
      З 03 вересня 2022 року працюють групи з підготовки дітей 5-6 років до школи.

      Розпорядження  міського голови


      Реквізити для оплати другого харчування (1-і класи):
      ФОП Котенко Ж.Г.
      UA723052990000026008021
      606938
      код 2233225426
       АТ КБ "Приватбанк"

      Благодійний фонд "Лідер-28"
      Реквізити для безготівкового зарахування коштів:
      АТ "Укрсиббанк"
      ЄДРПОУ 39514575
      Рахунок: UA27351005000002600
      5551131400


      Структура 2022/2023 навчального року

      Детальніше

      Актуальне відео      Архів записів
      Черкаська спеціалізована школа №28  ім. Т.Г. Шевченка
      Черкаської міської ради Черкаської області© 2023