Черкаська спеціалізована школа I-III ступенів №28 імені Т.Г.Шевченка Черкаської міської ради 
Черкаської області          
П'ятниця, 19/Липня/2019, 18:00
Вітаю Вас Гість | RSS


Меню сайту
Друзі сайту
  Міністерство освіти і науки України
   Український центр оцінювання якості освіти
    КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників"
     Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради
      Черкаський міський методичний кабінет

      Сайт учителя інформатики Соколюк Тетяни Юріївни

      Сайт учителя фізичної культури Лісової Ірини Олексіївни

      Перша міська гімназія м.Черкас, Асоційована школа ЮНЕСКО

      Черкаська гімназія №9 ім. О.М. Луценка

      Гуманітарно-правовий ліцей

      Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3

      Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11

      Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12

      Черкаська спеціалізована школа I-III ступенів №17

      Загальноосвітня школа I-III ступенів №24

      Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26 ім. І. Момота

      Загальноосвітня школа I-III ступенів №30

      Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №32

      Статистика
      Пошук

      Педпреса Черкаська міська рада Освітній портал Вибери професію Тести Переклад текстів,веб-сторінок і документів Острів знань Світ навколо мене Математика для школи Бібліотека школяра Онлайн ігри Погода в Черкасах

      Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


      Головна » Файли » Інформація психолога

      Емоції говорять голосніше...
      29/Грудня/2017, 10:53

      Емоції говорять голосніше, ніж слова: не перебільшуйте, не лестіть, не повторюйтесь. Будьте щирими.

      1. Тут і зараз Якщо ви застали дитину за корисним заняттям, і переконалися, що вона все робить правильно, заохочуйте її тут і зараз. Робіть це негайно і спонтанно. Якщо ви затягнете зі схваленням, ефект буде слабшим.

      2. Хваліть і заохочуйте дитину за зусилля, а не за природний талант.Розхвалюючи дитину за природний талант, ми завдаємо їй більше шкоди, ніж користі. Краще хваліть і заохочуйте її за зусилля і роботу, які їй вдалося виконати.

      3. Будьте щирими. Будьте щирими і чесними. Не перебільшуйте, не лестіть. Лестощі виглядають в очах дитини дешево, егоїстично і дріб'язково. Дуже скоро малюк розкриє вашу нещирість, і почне ставитися з підозрою до будь-якого схвалення з вашого боку.

      4. Будьте конкретними, заохочуючи дитину. Надсилати лише загальні коментарі - «добре», «чудово», «прекрасно» - легко. Використовувати конкретні описи трохи важче, адже вам доведеться глибше вникнути в те, чим дитина зайнята та чи достатньо добре вона справляється з цим. Але воно того варто. Опис робить похвалу щирою.

      5. Не чекайте досконалості. Якщо вас може задовольнити лише досконалість, ви будете дуже розчаровані. Ваші очікування повинні бути розумними. Цінуйте найменше поліпшення в поведінці дитини. Навіть у разі помилок і неприємних аварій хваліть його за те, що він вжив заходів - якщо такі є.

      6. Не відносьте похвалу виключно до успіху. Якщо ми хвалимо дитину лише за успіхи, то втрачаємо багато дорогоцінних моментів. Успішних подій може бути не так багато, тому хваліть і заохочуйте дитину за його зусилля, незалежно від результатів. Не шкодуйте слів схвалення за старання, навіть якщо щось йому не зовсім вдасться.

      7. Не порівнюйте. Хваліть дитину за її зусилля, але не за те, що вона краща, ніж інша дитина. Не порівнюйте його з іншими дітьми. У кожної дитини свій розум, досвід і минуле, кожна - унікальна. Заохочуйте дітей до розвитку власної індивідуальності.

      8. Не змішуйте похвалу і критику. Якщо ви хвалите дитину, а потім починаєте критикувати її, пояснюючи, що вона могла би би зробити це краще, ви змушуєте її думати, що вона не була достатньо хорошою. Ви змішуєте похвалу і критику: дитина забуде похвалу, а критику пам'ятатиме.

      9. Уникайте негативних емоцій. Не висловлюйте похвалу через негативні емоції - гнів, ненависть, сарказм тощо. Емоції говорять голосніше, ніж слова. Навіть якщо ви доберете позитивних слів, але вони будуть наповнені негативними емоціями, слова будуть проігноровані, а емоції залишать слід у свідомості дитини.

      10. Пом'якшуйте тон голосу. Тон вашого голосу також відображає емоції. Те, як ви говорите, є набагато важливішим, аніж те, що ви говорите. Просте слово «дякую» може бути сказане, як вельми ввічливе, так і в серйозному гніві. Використовуйте тільки позитивні слова підбадьорення і говоріть їх з почуттям і щирістю.

      11. Слідкуйте за мовою тіла. Пам'ятайте, що більшість ваших емоцій відбивається через мову тіла. Слідкуйте за мовою тіла. Випряміть шкірні складки на чолі, розслабте м'язи обличчя, брови та інші м'язи тіла. Наблизьтеся до дитини з посмішкою і дивіться їй в очі, поплескайте її по спині, обійміть або доторкніться до неї лагідно. Це додасть велику емоційну цінність вашій похвалі

      12. Не повторюйте одне й те саме сто разів. Уникайте повторення одних і тих же слів похвали знову і знову. Вимовляйте фразу один раз, але у відповідний час. Якщо ви вимовляєте її в неналежному порядку, вона не служитиме меті - навіть якщо ви повторите її ще десять разів. Навпаки, повторення викликає дискомфорт і підозри у серці дитини.

      13. Не перехвалюйте дитину. Все має межу. Ви втратите силу слів, якщо перестараєтеся. Якщо ви будете виявляти зайвий ентузіазм, дитина відчує тиск з вашого боку. Вона запитає себе: «А що, коли я не зможу зробити це наступного разу?» Поводьтеся розумно.

      14. Не тягніть попередніх помилок з минулого. Ніколи не пов'язуйте похвалу з будь-якою попередньою неприємною подією. Наприклад, «я думав, ти зробиш це так само погано, як і минулого разу, але ти впорався». Виходить, ви спробували похвалити дитину за нинішні досягнення, але зв'язали їх з попередньої невдачею. Нагадування про попередню помилку може внести безлад і розбрат в думки дітей.

      15. Не поспішайте. Якщо ви завжди поспішаєте, лише б швидше похвалити дитину, вона починає підозрювати вас у нещирості і думає, що ви робите це машинально. Вона почне ігнорувати ваші похвали. Навіть якщо наступного разу ви будете щирими, вона не зверне на ваші слова належної уваги.

      Категорія: Інформація психолога | Додав: elennynko
      Переглядів: 146 | Завантажень: 0

      Актуально      СИСТЕМА "ОШКОЛА"      Розпорядження міського голови


      ГАРЯЧА ЛІНІЯ

      (0472) 56-60-88

      департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради 

      Оголошення

      До уваги батьків! Триває набір у групи  з підготовки дітей 5-6 років до школи на 2019- 2020 навчальний рік 
       Більше інформації на сторінці "Підготовка до школи" у Меню сайту. 

      Актуальне відео
      Реквізити для оплати другого харчування
      (1-і класи):
      ПП Котенко
      р/р 26003060348283
      код 2233225426
      МФО 354347 Приватбанк

      Благодійний фонд "Лідер-28"
      Реквізити для безготівкового зарахування коштів::
      АТ "Укрсиббанк"
      МФО 351005
      ЄДРПОУ 39514575
      Рахунок 26005551131400

      Структура 2018/2019 навчального року

      Детальніше

      Перевірте готовність до іспитів

      Перевірте готовність до іспитів

      Довідник ВНЗ України Довідник університети за кордоном

      Архів записів
      Черкаська спеціалізована школа №28 Черкаської міської ради Черкаської області© 2019