Вівторок, 20/Квітня/2021

«  Грудень 2015  »
            КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Черкаської міської ради

Педпреса Черкаська міська рада Освітній портал Вибери професію Тести Переклад текстів,веб-сторінок і документів Острів знаньМатематика для школи Бібліотека школяра

Головна » 2015 » Грудень » 13 » 14 грудня - День визволення міста Черкаси від нацистських окупантів
            14 грудня - День визволення міста Черкаси від нацистських окупантів

72 роки тому, 14 грудня 1943 року, наше місто було визволене від фашистських окупантів. Ось рядки з наказу Верховного Головнокомандуючого, датованого 14 грудня 1943 року: «Війська 2-го Українського фронту, продовжуючи успішний наступ, сьогодні, 14 грудня, внаслідок напружених боїв оволоділи великим економічним центром України – містом Черкаси – важливим вузлом оборони німців на правому березі Дніпра».
            Початком визволення нашого міста від фашистських загарбників вважається ніч із 12 на 13 листопада 1943-го року. Після перемоги на Курській Дузі війська наблизилися до окупованих Черкас. Попереду у визволителів був найскладніший шлях – переправа через напівзамерзлий Дніпро. На той час ширина річки подекуди сягала двох кілометрів. Форсування Дніпра, битва за Черкаси мали винятково важливе значення для підготовки блискучої операції з оточення і знищення Корсунь-Шевченківського угруповання ворога.
            Форсувати річку вночі відразу на п’яти переправах розпочала 52-га армія генерал-лейтенанта Коротєєва Другого Українського фронту. Про форсування Дніпра фашисти знали заздалегідь. Завдяки потужним прожекторам ворога, визволителі стали живими мішенями. Але переправитися через Дніпро воїнам таки вдалося. Щоправда, з величезними втратами. Із допомогою партизанів, нечисленного повітряного десанту та місцевих жителів на шостий день визволителі оволоділи Свидівком, Руською Поляною, Будищем, Соснівкою та підійшли до Черкас.

20 листопада розпочалися бої за місто. Гітлерівці створили мережу укріплень, перетворили місто в потужній вузол опору. Воїни 254-ої і 373-ої стрілецьких дивізій відвойовували в гітлерівців вулицю за вулицею. Тридцять днів тривали кровопролитні бої на підходах до міста і ще двадцять чотири – на його вулицях. Боротьба йшла за кожний квартал. За кожний дім. Дорогою ціною оплачене звільнення Черкас – сотні його визволителів сплять вічним сном під гранітними плитами меморіалу – Пагорба Слави, спорудженому на височині над Дніпром. На його плитах навічно викарбувані славні імена звитяжців, які відзначилися в боях за визволення міста.

14 грудня, з нагоди відзначення 72-ї річниці  визволення  Черкас  від нацистських окупантів у місті буде проведено ряд заходів :
            • об 11-00 у Черкасах пройде мітинг пам’яті  біля Стели Героїв на площі Слави за участю ветеранів, керівництва міської та обласної влади, а також громадськості. Після чого відбудеться урочиста хода та покладання квітів до меморіального комплексу Пагорба Слави.
            • о 12-00 усі бажаючі запрошуються  в обласну філармонію на святковий концерт з нагоди  72-ї річниці  визволення Черкас.

Переглядів: 518 | Додав: elennynko

Триває  карантин через COVID-19

Щоб подати документи для зарахування до 1-го класу на 2021-2022 навчальний рік потрібно зареєструватися.
            Лист реєстрації
            або телефонуйте у робочий час
             66-15-01

Реквізити для оплати другого харчування (1-і класи):
            UA5835434700000260
            Приватбанк

Реквізити для безготівкового зарахування коштів:
            Рахунок: UA27351005000002600

Структура 2020/2021 навчального року

Черкаська спеціалізована школа №28 Черкаської міської ради Черкаської області© 2021