Понеділок, 21/Жовтня/2019, 19:15

«  Листопад 2014  »

Головна » 2014 » Листопад » 08
            Всеукраїнська науково-практична конференція «Мова і мовлення українців у контексті сучасної доби»

Сьомого листопада  у школі відбулася  V Всеукраїнська  науково-практична конференція  «Мова і  мовлення українців у контексті сучасної доби». Активними учасниками конференції стали учителі та учні Черкаських спеціалізованих шкіл №3,17,28,загальноосвітніх шкіл № 2,5,7, 8, 19,21, 26, 30,32, гімназій №9,31, Черкаського НВК №34, гуманітарно-правового ліцею. На конференцію зі своїми дослідницькими роботами завітали й делегації зі Скандинавської гімназії м. Києва,  Смілянської спеціалізованої школи№5, Смілянського НВК імені В.Т. Сенатора, Слов’янської загальноосвітньої школи №15 Донецької області.  Свою наукову доповідь  «Мовні процеси у світлі соціокультурних змін»  представила професор кафедри української літератури і компаративістики Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького, доктор філологічних наук Людмила Іванівна Ромащенко. Працювала в секціях разом з іншими учасниками конференції доцент кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики  Черкаського національного університету Галина Анатоліївна Ярмоленко. Серед поважних гостей  заходу голова Черкаської обласної ради Валентина Михайлівна Коваленко, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марина Леонідівна Бакланова, методист  міського методичного кабінету установ освіти Олена Олександрівна Чмигова.  Коваленко Валентина Михайлівна привітала учасників конференції  та відзначила роботу школи з питань розвитку інтелектуальних здібностей школярів, виховання почуття патріотизму та  актуалізації мовних проблем і вручила подарунки.  Під час секційних засідань проведено  обговорення  з тем  «Мовний етикет українців», «Учнівський сленг як мовне явище», «Вплив ЗМІ на мовну культуру українця-підлітка», «Літературна норма в українському сегменті онлайн-комунікацій» та ряд інших.  Теплою була атмосфера наприкінці заходу, оскільки усі бажаючі змогли висловити свою думку з приводу проведеної конференції та обмінятися сувенірами. Усі учасники науково-практичної конференції отримали сертифікати, а  команди окремих навчальних закладів  були відзначені дипломами за творчий чи науковий підхід до висвітлення мовних питань  у своїй доповіді.  8 листопада гості  та учні школи відвідають національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка». Екскурсія відбудеться завдяки фінансовій підтримці депутата обласної ради Турченяка Олександра Васильовича.

Категорія: Шкільні новини | | Дата: 08/Листопада/2014

Терміново потрібен на роботу лікар та медсестра
            Телефонуйте: 66-18-95