П'ятниця, 19/Липня/2019, 23:49

«  Грудень 2014  »

Головна » 2014 » Грудень » 01
            Сьогодні 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Сьогодні 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, про що офіційно було оголошено Організацією Об’єднаних  Націй ще у 1988 році.

Червона стрічка є символом небайдужості до цих та ще багатьох проблем, пов`язаних з боротьбою зі СНІДом, символом висловлення солідарності та розуміння тих, кого ця проблема торкнулася безпосередньо, символ протесту проти необізнаності, знак пам`яті про померлих від СНІД , знак солідарності з лікарями , з усіма, хто намагається протидіяти епідемії, заклик до конкретної соціальної дії. Цей символ антиСНІДівського руху створив художник Франк Мур у квітні 1991 року, у той час коли до хвороби, яка забрала життя багатьох людей, намагались не привертати особливої уваги.

СНІД- пробема,  яка стосується кожного. Адже за оцінками експертів, понад 50 мільйонів людей є ВІЛ- позитивними. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб. Кожні 14 секунд на нашій планеті на ще одну інфіковану людину стає більше. Кожен сотий дорослий житель планети інфікований. Що ж стосується нашої країни, то Україна займає одне з перших місць серед європейських держав за темпами поширення вірусу імунодефіциту людини.

Але ВІЛ-інфекція не є синонімом слова ”смерть”, і хворі на ВІЛ/СНІД мають право на гідне життя, яке залежить від багатьох медико-соціальних факторів, в тому числі і від толерантності громади і кожного з нас до тих, хто має цю проблему безпосередньо. Тож будьмо толерантними!

Категорія: Корисно знати | | Дата: 01/Грудня/2014

Наші старшокласники – учасники конференції „Модель ООН: Сканді – 2014 “

Переповнені позитивними враженнями та бажанням продовжувати співпрацю із Скандинавською гімназією м. Києва повернулися наші учні із VІ регіональної конференції старшокласників „Модель ООН: Сканді – 2014“. Команда нашої школи представляла на конференції Польську Республіку. Скоробагатий Роман, Панкратова Олександра, Бик Ірина, Кравець Олександр(11-А клас) та Краснопеєва Аліна (10-А клас) працювали у комітетах та взяли участь у заключному балі. Супроводжували школярів Горбенко В.М., координатор шкільного Євроклубу, та учитель історії Чорна Т.В. Окрім команди нашої школи м. Черкаси представляли на конференції вихованці Першої міської гімназії, гімназії № 9 та спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 17.

Конкурс „Врятувати від забуття“

Український інститут національної пам’яті спільно з Міжнародним благодійним фондом національної пам’яті України за підтримки Київського міського будинку вчителя у грудні 2014 – січні 2015 року проводить Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів „Врятувати від забуття“. Тема конкурсу – „Боротьба за Українську державність: сімейні історії українців“. Метою заходу є патріотичне виховання дітей та молоді, залучення їх до вивчення історії Української державності.

До оргкомітету конкурсу у п’ятницю, 28 листопада, було надіслано мультимедійний проект „Щоденник української школярки“, розроблений ученицею 10-А класу Колісник Анею під керівництвом учителя історії Чорної Т.В. Презентація кращих проектів, які відбере конкурсне журі, відбудеться у Києві 25 січня 2015 р. Сподіваємося, що серед них буде і проект Ані. Бажаємо успіху!a

Подарунок від Гете-інституту

Минулого тижня школа отримала від Гете-інституту вітання з Новим роком та Різдвом Христовим. Серед подарунків – навчальна та художня література, яка допоможе нашим учням готуватися до складання тесту на Міжнародний сертифікат з німецької мови.

Категорія: Шкільні новини | | Дата: 01/Грудня/2014

Наші читці – кращі у місті

Минулого четверга на базі Черкаської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 8 відбувся міський конкурс декламування монологів із творів  світової літератури.

У конкурсі взяли участь учні 9 – 11 класів із 31 загальноосвітнього навчального закладу м. Черкаси.

Авторитетне журі конкурсу визначило переможців у трьох номінаціях за віком: 9 клас, 10 клас, 11 клас. Наша творча група серед одинадцятикласників посіла І місце Вітаємо перможців конкурсу та їхніх наставників Пилюченко В.В., Цимбалюк Л.Б.

Категорія: Новини нашого міста | | Дата: 01/Грудня/2014

До уваги батьків! Триває набір у групи  з підготовки дітей 5-6 років до школи на 2019- 2020 навчальний рік