8 травня в Україні відзначають День матері |
День матері – міжнародне свято, яке в багатьох країнах світу відзначають 13 травня. В Україні ж цей день відзначається у другу неділю травня.
Ідею святкування Дня матері приписують американській активистці Джулії Уорд Хоув, яка опублікувала в 1872 році прокламацію Дня матері, а також учительці із Графтона в Западній Вірджинії Анні Джарвіс, яка в 1907 році організувала меморіальну церемонію в пам’ять про свою померлу матір. Церемонія пройшла 10 травня. Джарвис також написала листи міністрам, бізнесменам і політикам з проханням відзначання Дня матері. Узаконив свято в США американський Президент Вудро Вілсон 8 травня 1914 року. З тих пір це свято поширилося усім світом.
Традиційно в День матері в багатьох країнах мамам дарують подарунки, листівки, квіти. А, наприклад, у Мексиці святкування Дня матері супроводжується спеціальними католицькими месами, під час яких у соборах у виконанні оркестру звучить "las mananitas", а для всіх матерів влаштовується святковий обід.
Мама… матінка… матуся… Вона все зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє, буде безмежно любити та чекати на нас у будь-якому віці. Уклонімося ж їй низенько за недоспані ночі, за турботу і ласку, за віру у нас і наші сили!
До Дня матері у школі організовано виставку фотографій пам’ятників матерям у світі та підбірку віршів про маму.

|
День пам'яті та примирення |
8-9 травня відзначаються Дні пам'яті і примирення. У школі з нагоди свята проведено ряд заходів, зокрема, виховні години «1939-1945. Ніколи знову», «Місія жінки: від опіки родини до захисту Батьківщини», діє виствка малюнків «Пам’ятаємо. Перемагаємо.», тематична виствка літератури «Ці грізні роки в нашій пам’яті завжди», планується проведення міжрегіональної учнівської конференції «Україна – terra incognita».
А на сайті Черкаської міської ради опублікували перелік міських заходів, що приурочені пам'ятній даті Перемоги над нацизмом у Європі.
6 травня 2016 року вдбудуться 14.00 – збори та святковий концерт у Черкаська обласній філармонії
8 травня 2016 року 21.00 – Хода пам’яті від площі ім. Богдана Хмельницького до Пагорба Слави (за ініціативи громадських об’єднань та організацій міста), 23.01 – мистецька акція "Перша хвилина миру" (Пагорб Слави)
8 – 9 травня 2016 року 12.00 – демонстрація тематичних кінофільмів у кінотеатрі "Україна"); 20.00 – демонстрація тематичних кінофільмів міський Палац молоді
9 травня 2016 року
- 10.00 – мітинг на Соборній площі та святкова хода від Соборної площі до Пагорба Слави,
- 10.40 – покладання квітів до меморіального комплексу загиблим черкащанам в Афганістані, монументу "Борцям за волю України", Стели Героїв Другої Світової війни, Пагорба Слави,
- 11.00-17.00 – мистецько-патріотичний проект «Кружляє весна 45-го року» у сквері за будівлею Черкаської обласної ради,
- 14.00 – кінофільм «Піаніст», кінотеатр «Салют». Святковий
Концерт "Перемога. Одна на всіх"
- 12.00 – 18.00 – Європейська площа (біля Будинку торгівлі)
- 14.00 – 18.00 – сквер "Хіміків"
- 14.00 – 16.00 – парк «Перемога» Солдатська каша та народні гуляння 12.00 – парк "Перемога"; сквер за будівлею Черкаської обласної ради, 14.00 – сквер Хіміків,
- 14.00 – демонстрація тематичних кінофільмів (кінотеатр «Україна» та міський Палац молоді).
Крім того, запрошують всіх жителів міста долучитись до традиційного щорічного проекту "Сусідські столи" в різних мікрорайонах Черкас.
|
Навчаються учителі |
У Черкаській області стартував освітній проект для шкіл “Враховуй Різницю” (Поєднання розділених громад), в межах якого старшокласники у новому навчальному році вивчатимуть новий предмет – курс за вибором «Кроки до порозуміння». Основна мета проекту «Враховуй Різницю» — дати учням і учителям інструменти для поєднання розділених громад. На спеціальних уроках «Кроки до порозуміння» 10-11-класники навчатимуться медіаграмотності, того, як порозумітися в умовах конфлікту і поважати різницю у думках та поглядах, як сприймати інформацію критично і захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях і дискусіях. Програма і посібник нового курсу вже отримали гриф МОН України.
Наразі розпочалась підготовка учителів. У рамках цього курсу упродовж двох днів тренінги відвідувала учитель історії нашої школи Прошко Тетяна Юріїївна, яка візначила змістовність і неохідність впровадження такого курсу у школі, та готовність працювати з учнями у цьому проекті. Вповаджує цей проект БО «Вчителі за демократію та партнерство» .

|
День цивільного захисту та об'єктові тренування |
6 травня у школі проведений День цивільного захисту. Особливо вжливим та актуальним є вміння правильно поводити себе у разі виникнення надзвичайної ситуації. І діти, й дорослі повинні вміти захистити себе у разі будь-якої біди. Тому цього дня усі заходи у школі проходили під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!». Зараз можна легко знайти будь-яку інформацію, яка допоможе зберегти своє життя від різних надзвичайних подій. Адже, своєчасно проговорена інформація, проведена бесіда та вчасно наданий інструктаж, може врятувати не одне життя. Бо при кризових ситуаціях, людина за лічені секунди повинна зібратись й згадати правила поведінки під час тієї чи іншої події, і що важливо, одразу діяти. Якщо, про ці елементарні правила нагадувати постійно – тим більше ймовірності, що людина не розгубиться. Усе це – запорука безпечного життя. Упродовж дня у фойє 1 поверху діяла виставка засобів особистого захисту, на інформаційних стендах була розташована довідкова інформація про дії людей у різних надзвичайних ситуаціях і всі мали можливість іще раз познайомитись з нею. Наприкінці робочого дня відбулося практичне заняття з евакуацією учнів та працівників школи з приміщення у початковій та старшій школі, виявленням постраждали під час НС та надання їм невідкладної домедичної допомоги. Хлопці, які навчаються у 10-11-х класах під час естафети продемонстрували свої знання, отримані під час вивчення предмета "Захист Вітчизни". До школи завітали гості – викладачі та студенти Черкаського медичного коледжу - Федосєєва Ольга Вікторівна, голова циклової комісії хірургічних дисциплін, Дмитрієв Сергій Олександрович, викладач хірургічних дисциплін, студенти фельдшерського відділення Лузановський Артем, Якубович Юрій, Кутас Антон, Плітко Владислав. Вони провели показові виступи з надання першої невідкладної медичної допомоги умовно постраждалим в наслідок НС та надали навчальні консультації з медичних знань для джур рою "Ратиборець". Адміністрація та колектив школи вдячні гостям та директору Черкаського медичного коледжу Губенко Інні Яківні за проедену роботу та співпрацю зі школою.
|
|