П'ятниця, 16/Квітня/2021

«  Січень 2017  »
            КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Черкаської міської ради

Педпреса Черкаська міська рада Освітній портал Вибери професію Тести Переклад текстів,веб-сторінок і документів Острів знаньМатематика для школи Бібліотека школяра

Головна » 2017 » Січень » 22
            Україна - Соборна

Щороку 22 сiчня весь український народ iз вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усiх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i багнетом намагався вiдродити незалежну Соборну Українську державу. Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часiв Київської Русi, Галицько-Волинської держави, визвольної вiйнипiд проводом Богдана Хмельницького, Гетьманщини.

Соборність. Майже 100 рокiв тому це слово було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тiльки вiд недавна. Лише за умов державотворчих процесiв в Українi цей день набув своєї чинностi. Так трапилось, що протягом багатьох столiть iсторичного розвитку Україна не мала власної державностi i єдиної територiї. Українськiземлi належали багатьом державам: найбiльшеРосiї, Литвi, Угорщинi, Речi Посполитiй, згодом Румунiї, Чехословаччинi. Внаслiдок української революцiї 1917- 1920 рокiв, пiд час  якої з великою силою розкрилися свободолюбство i нацiональний дух українського народу, утворилися двi демократичнi держави - Українська Народна Республiка  та Західноукраїнська Республiка.

22 сiчня. Мабуть, ця дата не була випадковою, адже вказаний день збiгався з рiчницею iсторичного IV Унiверсалу Цетральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалася самостiйною, незалежною державою, отже вiн мав стати днем подвiйного всенародного свята — Незалежностi i Соборностi. 22 сiчня 1919 року на Софіївській площi, бiля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, у присутностi десяткiв тисяч киян лiдери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свiй непохитний намiр збудувати єдину соборну Українську державу.

| Дата: 22/Січня/2017

Перемога у змаганнях з плавання

19-20 січня  проходили фізкультурно-масові змагання серед молоді з плавання «Новорічні старти». Понад півсотні юних учасників прийшли позмагатись у різних стилях водного спорту.  Учень 7 -А класу нашої школи,  Педько Дмитро,  здобув  перемогу та встановив  рекорд Черкаської області серед юнаків 12 років у стилі "баттерфляй". Щиро підтримуємо та вітаємо з перемогою ! Нових досягнень!

Категорія: Вітання | | Дата: 21/Січня/2017

Триває  карантин через COVID-19

Щоб подати документи для зарахування до 1-го класу на 2021-2022 навчальний рік потрібно зареєструватися.
            Лист реєстрації
            або телефонуйте у робочий час
             66-15-01

Реквізити для оплати другого харчування (1-і класи):
            UA5835434700000260
            Приватбанк

Реквізити для безготівкового зарахування коштів:
            Рахунок: UA27351005000002600

Структура 2020/2021 навчального року

Черкаська спеціалізована школа №28 Черкаської міської ради Черкаської області© 2021