П'ятниця, 21/Вересня/2018, 00:59

«  Березень 2018  »

Головна » 2018 » Березень » 14
            Від Шевченка до Симоненка

Василь Симоненка - знакова постать другої половини минулого століття – і  не тільки в розрізі мистецькому, літературному, а й у контексті суспільному, оскільки його поезія перейнята  потужним патріотизмом, що його могли почути не тільки друзі та вороги, а й пересічні українці. Для нас, черкащан, відомий поет, ще й тим, що жив і працював у нашому місті. Нещодавно у редакції газети "Черкаський край", у колишньому робочому кабінеті Василя Симоненка, відкрилася літературно-меморіальна експозиція.   Учні 8-Б класу  разом зі свїм класним керівником  Горбенко Валентиною Миколаївною відвідали музейну кмімнату. Експозиція зберігає обстановку колишнього кабінету Василя Симоненка і розповідає про життєвий шлях та творчість журналіста-поета. У цій невеликій кімнаті розміром вісімнадцять квадратних метрів представлені меморіальні предмети, якими користувався молодий журналіст, а також особисті речі, передані мамою — плащ, капелюх, ручка, книги. В окремих вітринах його твори як мовою оригіналу, так і переклади.

День числа ПІ

День числа пі — ннеофіційне свято, яке відзначається любителями математики 14 березня о 1:59:26  на честь математичної константи — числа пі. Це свято придумав у 1987  році фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що у американській системі запису дат  (місяць / число) дата 14 березня — 3/14 — та час 1:59:26 співпадає з першими розрядами числа π = 3,1415926… Любителі математики у нашій школі відзначили День числа ПІ цікафою фотовиставкою, яку розмістили у фойє1-го поверху.  Кому цікаво - досліджуйте це магічне число! А ще у цей день закінчився Web-Qest  "Фантастичне число науки". Вже незабаром буде оголошено переможців!

Global money week 2018

Наші старшокласники, 14 березня,  взали участь у заходах Черкаського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» в рамках проведення Global Money Week-2018. Учням нашої школи розповіли про діяльність цього навчального закладу, а ще вони мали змогу стати учасниками фінансового квесту "Вмію зберігати" - це заняття з основ фінансової грамотності та підприємництва. Воно дозволило дізнатися більше про гроші та заощадження, про те, як заробляти, управляти власними фінансами, вести бізнес тощо.

День українського добровольця

14 березня в Україні відзначають День добровольця, присвячений громадянам, які першими відправилися на Донбас протистояти російській агресії. Саме цього дня у 2014 році учасники Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці Київської області, щоб створити добровольчий батальйон. В ті дні тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини - початку пішли на майдани, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній російській армії. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід. Встановлено відзначення цього Дня рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

До Дня Українського Добровольця учні нашої школи відвідали виставку фоторобіт Олеся Кромпляса PROMKA, яка відкрилася у Художньому музеї. Фотопроект розповідає про події в найгарячішій точці АТО – промзоні Авдіївки – та показує її захисників. Ці хлопці є справжніми героями, це – точка згуртування наших сил та підтримки. Поспішайте відвідати виставку, бо після короткої зупинки у Черкасах вона продовжить свої мандри Україною.

Голосуйте за благодійника!

Цього року Араік Рафікович Мкртчян,  меценат, благодійник, який не один раз допомагав нашій школі, номіновиний на національну відзнаку «Народний благодійник», в рамках Національного конкурсу «Благодійна Україна». Завтра, 15 березня, спливає термін голсування.

Щоб проголосувати потрібно:

1. Зайти в свою електронну пошту.
            2. Надіслати листа на адресу: konkurs.blago@gmail.com
            3. В листі вказати, що голосуєте за Араіка Мкртчяна.
            4. Вказати своє ПІБ або назву Вашої організації (ОБОВ’ЯЗКОВО!).

Давайте підтримаємо хорошу людину і його добрі справи. Ми вдячні за кожен ВАШ голос!!!!

Шевченківські березини

У рамках тижня української мови та літератури відзначили Шевченківські березини. Учнівський та педагогічний колективи школи вшанували пам’ять великого сина України, видатного письменника і художника Тараса Шевченка. 13 березня творчі колективи та група учнів 6-11 класів представили літературно-музичну композицію «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Цього разу зі шкільної сцени Тарас Шевченко поставав маленьким хлопчиком-пастушком, цікавим підлітком, простою людиною і героєм-бунтарем. Його поетичні твори зберігають актуальність і сьогодні, оскільки наголошують на проблемах внутрішньої свободи особистості та свободи нації. Стає зрозумілим, поет не був ані людиною, зануреною в захмарні світи, ані святим. Він був людиною обдарованою, інтелігентною і розумною. Тож читайте «Кобзар» та черпайте Тарасову мудрість.

НОВЕ! ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ НАШОЇ ШКОЛИ

ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ

Щосуботи працюють групи з підготовки дітей до школи на 2019- 2020 навчальний рік

Черкаська спеціалізована школа №28 Черкаської міської ради Черкаської області© 2018