Міський семінар з національно-патріотичного виховання |
31 жовнтя у школі проходив міський навачльно-практичний семінар з національно-патріотичного виховання "Козацька толока. Шляхи реалізації нового положення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")". На заході були присутні близько двохсот п'ятдесяти учасників та гостей: крівники, виховники шкільних козацьких роїв, ройові, учителі, які готують джурівців до етапу гри "Рятівник", представники громадських організацій, установ ДСНС, науковці. Під час семінару практично вивчали елементи гри "Сокіл" (Джура), познайомилися зі змінами до муштрового впоряду та до алгоритмів надання прешої долікапської допомоги, а також керівники роїв поділилися досвідом практик з військово-патріотичного виховання у своїх навчальних закладах. Цимбалюк Людмила Борисівна, педагог-організатор і керівник рою "Ратиборець" нашої школи, познайомила присутніх з новою програмою гри "Джура", заступник директора з виховної роботи ЗОШ №30 Мозгова Світлана Василівна представила "Джуру" як систему виховної роботи у сучасній школі, педагог організатор зош №6 Коваленко Марія Петрівна презентувала Козацьку республіку як одну з форм упровадження виховних ідей гри "Сокіл" ("Джура"). Гість семінару Теличкін Павло Володимирович розповів про діяльність громадської організації козаків-характерників "Лицарський орден". Найцікавішими видалися практичні етапи семінару. І учні, й учителі, присутні на заході, мали змогу позмагатися у "Козак-квесті", пройти туристичну смугу перешкод, повравлятися у боротьбі на палях, спільно з представниками ДСНС відпрацювати методи евакуації потерпілого, дії у надзвичайних ситуаціях та використання підручних засобів для надання першої долікарської допомоги, випробувати свою влучність у лазарному тирі, взяти участь у практичному занятті "Впоряд", пограти у козацькі ігри. Дякуємо усім, хто був активним та долучився до організації та участі в семінарі!
Більше фото

|
Підтримайте проект школи у Громадському бюджеті |
Шановні батьки, учні, учителі, місцева громадо!
З 01 по 14 листопада триватиме голосування за проекти "Громадського бюджету". Цього року НАШ ПРОЕКТ під №54 "Безпечний рух пішоходів: створення пішохідної зони". За умови реалізації проекту буде побудована пішохідна доріжка вздовж огорожі школи та будинку по вулиці Героїв Майдану,1, а також паркувальний майданчик біля школи. Очікуємо, що створена пішохідна зона стане безпечною та комфортною для руху пішоходів і зробить мікрорайон привабливішим та зручнішим для життя мешканців.
Проголосувати можна онлайн на сайті міської ради або у приміщенні бібліотеки по вул. Сумгаїтській 24/1 (для голосування бюлетенем при собі потрібно мати паспорт та довідку про ідентифікаційний код). Підтримуйте проект №54! За умовами "Громадського бюджету" голосувати можна за 4 проекти, тому просимо підтримати проекти № 82 та №19,№ 28.
Дякуємо за співпрацю!
|
Цікава гостя |
Цей тиждень видався досить насиченим різними заходами. Школу відвідала директор Primery school з невеликого англійського міста Саутгемптона. Вона познайомилася з діяльністю нашої школи та розповіла про особливості роботи британських шкіл. Окрім цього, гостя розповіла, що територія шкіл у Великобританії є закритою, шкільна форма для учнів є обов'язковою - для кожної школи своя, з використанням символіки школи. Більшість британських дітей починає навчатись у початковій школі (primary school) у віці 5 років. Початкова освіта триває 6 років. У віці 11 років діти переходять до середньої школи (secondary school) і навчаються впродовж 5 років. Англійка була приємно вражена умовами для навчання наших молодших школяриків і зазначила, що у системі нашої освіти є багато спільного з англійською, проте, звичайно, є й чимало відмінностей.
|
Участь у обласному семінарі |
30 жовтня 2018 року у комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся обласний навчально-методичний семінар керівників районних, міських методичних об’єднань педагогів-організаторів на тему «Формування громадянських та соціальних компетентностей учнівської молоді як один із напрямів роботи педагога-організатора». Участь у роботі семінару взяла педагог-організатор нашої школи Цимбалюк Людмила Борисівна. Учень 11-А класу Ворона Віталій, президент Ліги старшокласників Черкащини, разом із завудувачкою лабораторії виховної роботи КНЗ ЧОІПОПП Кудін Валентиною Семенівною ознайомили присутніх з досвідом діяльності обласної Ліги старшокласників щодо формування громадянських та соціальних компетентностей учнівської молоді.
|
Відвідали "Київську Русь" |
Група учнів 5-8 класів відвідала минулої суботи парк "Київська Русь". У князівстві "Київська Русь" школярі потрапили в справжнє живе середньовічне місто з масивними оборонними спорудами, княжими трибунами, садибами древніх киян, ярмарком майстрів, Княжою стайнею, де з усього світу зібрані коні унікальних історичних порід. А ще зустрілися з персонажами казки "Аліса в країні чудес" - Божевільним Шляпником, Чеширським Котом, Кроликом і самою Алісою. У театралізованих постановках вони протистояли силам зла - вершнику Апокаліпсису, лісовику і перевертням. Добро, врешті, перемогло зло. Кінні лучники здолали латника - ведмедя, прекрасна слов'янка зняла чари з перевертня, Аліса перемогла Пітьму, а всі злі чари згоріли у вогні. Крім "міфічної" битви добра зі злом, учасники екскурсії побачили й реальні битви. Адже потрапили на Міжрегіональний турнір з середньовічного бою «Витязь Київського Дитинця». Відважні воїни-спортсмени одягли лицарські обладунки й взяли до рук справжню середньовічну зброю. Екскурсія дала можливість зануритися в атмосферу Київської Русі на тисячолітньої давнини.

|
Учителі теж навчаються |
Під час канікул учителі надають індивідуальні консультації батькам та учням, проведено консультативні наради з питань старту НУШ з учиталями 1-х класів, з питань адаптації учнів 5-х класів та впровадження системи "ОШКОЛА".
Окрім цього, відбулися навчання з питань охорони праці у закладі.
|
Тренінги для лідерів |
Незважаючи на те, що тривають канікули, у школі людно. Працюють різнаманітні гуртки та спортивні секції, триває напружена підготовка до участі у міському етапі олімпіад з базових дисциплін, учні та наукові керівники працюють над науковими роботами МАН. Для лідерів учнівського саморядування упродовж двох днів проведені треніги. Практичний психолог школи Широкова Віталіна Віталіївна та соціальний педагог Рибалка Світлана Миколаївна працювали з лідерами за новою проективною методикою для роботи з емоційними станами "Акварелі моєї душі". Ефект методики полягає у можливості підбору бажаного емоційного стану, більшого усвідомлення власних емоцій,знаходження ресурсів для подолання тих чи інших життєвих труднощів. Окрім цього, заняття з елементами тренінгу дозволили створити портрет лідера, провести діагностику на визначення рівня лідерських здібностей. Наші лідери виконували завдання в групі, визначаючи ролі кожного, зокрема, спікера, тайм-кіпера, тощо.

|
|