Неділя, 15/Вересня/2019, 17:02

«  Листопад 2018  »

Головна » 2018 » Листопад » 22
            До Дня Гідності й Свободи
            21 листопада у школі проведено заходи до Дня Гідності та Свободи. Учні 7-11 класів стали учасниками  тематичної години-реквієму "Повертайся живим". В урочистій обстановці всі присутні мали змогу пригадати трагічні події Революції Гідності та війни на сході України, почути пісні у виконанні шкільного вокального колективу "Сонцеграй" та короткі звернення гостей заходу.
            Серед присутніх була донька загиблого Героя, нашого випускника Віталія Вергая, Катерина, учасник бойвих дій, батько наших учнів Драбовський Олексій Михайлович, волонетр та частий гість школи Мусієнко Олександр Федорович. На завершення заходу лідерами школи був проведений своєрідний флешмоб під пісню "Повертайся живим", під час якого було використане жовто-блакитне полотнище -оберіг, яким прикрили усіх присутніх в залі заради миру в Україні.

| Дата: 22/Листопада/2018

Вітаємо кращих знавців рідної мови

Нещодавно відбулися міські етапи ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка та ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Наші юні знавці рідної мови отримали декілька призових місць. На конкурсі імені Т.Г. Шевченка, міський етап якого традиційно відбувається у нашій школі, ІІІ місце у своїх вікових категоріях посіли Драбовська Анастасія, учениця 7-А класу (учитель Нянько О.В.) та Смаглій Дмитро, учень 8-Б класу (учитель Щербак Г.В.)

Учні 3 – 11 класів виборювали звання кращого знавця української мови у конкурсі імені Петра Яцика. Тут також маємо два призових місця. Кам’янецька Ірина посіла ІІІ місце серед учнів 4-х класів (учитель Таран Т.Г.), Губкіна Поліна також стала „бронзовим“ призером конкурсу, посівши ІІІ місце серед п’ятикласників (учитель Пластун Я.В.) Вітаємо переможців та зичимо нових перемог і досягнень!

| Дата: 22/Листопада/2018

«ЗА МИР І ЄДНІСТЬ В УКРАЇНІ». Хеппенінг до Дня Гідності та Свободи

У комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» напередодні Дня Гідності та Свободи 20 листопада 2018 року відбувся захід у формі хеппенінгу «ЗА МИР І ЄДНІСТЬ В УКРАЇНІ».  Захід планувався, але не планувалися виступи, адже хіба можна планувати почуття, які переповнювали душі і серця виступаючих, запрошених на свято учасників Майдану, АТО, операції Об’єднаних Сил, волонтерів, учителів, учнів-членів Ліги старшокласників Черкаської області, всіх небайдужих до долі України. Основна мета заходу – згадати тих, хто загинув в ім’я Свободи, підтвердити бажання нашого народу мирно і вільно жити на своїй землі, адже «ми - українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Було подано історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух». П'ятдесят учнів нашої, лідери ДГО "ЮНІКС", випускники школи взяли участь у цьому заході.  Всиленко Дар'я представляла "Книгу памяті і звитяги" (проект, реалізований учнями та учителями нашої школи на вшанування пам'яті Небесної Сотні та героїв АТО), Ворона Віталій, президент обласної Ліги старшокласників - проект "Крила пам'яті" (про загиблих в АТО з різних куточків Черкащини та Героїв Небесної Сотні, за матеріалами, зібраними лідерами районів). Кравець Олександр, випускник школи, розповів про акцію "Повертайся живим", і діти виконали флешмоб.

У ході хеппенінгу відкривалися сторінки історії бунтарського духу, які сягають початку Української Революції. Саме тоді, ще 100 років тому, почали утверджуватися демократичні цінності українського народу, його бажання – бути вільними. І поставали визначні постаті Михайла Сергійовича Грушевського, історика, науковця, літературознавця, авторитетного лідера українського руху тих років, Симона Васильовича Петлюри, глави Директорії Української народної республіки в 1919—1920  років і інших патріотів, які демонстрували велику жертовність українського народу викликам свободи.

Згадали учасники заходу і знаменитих постатей  Холодноярської респбліки (1919–1922), які кинули виклик радянській імперській політиці і рознесли вогонь свободолюбивого духу не тільки на Черкащині, а і по всій Україні; шістдесятників, які виступали на захист національної мови і культури, свободи художньої творчості. А основу цього руху склали на Україні саме інтелігенція - Іван ДрачМикола Вінграновський, Борис Олійник, В.Дончик, Василь СимоненкоМикола ХолоднийЛіна Костенко. Вони протиставляли себе офіційному догматизмові, сповідували свободу творчого самовираження, пріоритет загальнолюдських цінностей над класовими. Цю естафету перейняли Герої Небесної Сотні 2014 року, АТО, операції об’єднаних Сил України.

Наприкінці заходу присутні могли поділитись враженнями і наклеїти сердечко зі своїм бажанням. Учні нашої школи переповнював шквал емоцій, якими вони поділилися у підсумку заходу.

Більше фото

| Дата: 21/Листопада/2018

Терміново потрібен на роботу лікар та медсестра
            Телефонуйте: 66-18-95