День за днем: визначні події І семестру |
Відійшов у історію І семестр 2018 – 2019 навчального року. У розпалі ІІ семестр: випускники визначаються з навчальними предметами для проходження ЗНО, учні 9-х класів готуються до ДПА за новим Положенням, затвердженим Міністерством освіти і науки України, внесено зміни до вимог щодо проведення ДПА з іноземної мови у 9 класі. Попереду багато конкурсів, турнірів, змагань, тренінгів для лідерів, робота над проектами у класних колективах.
Чим ще ознаменувався І семестр 2018 – 2019 навч. року для школи?
-
За загальним рейтингом конкурсу «U NOW» школа здобула перемогу і звання «Найінноваційніша».
-
Проект школи «Безпечний рух пішоходів: створення пішохідної зони» отримав перемогу у конкурсі проектів «Громадського бюджету».
-
Проведено регіональні науково-практичні конференції з української мови «Лінгвістичні знання як засіб формування культури в сучасної молоді» та математики «Математика навколо нас».
-
Продовжується робота учителів та учнів школи у проектах «Be a Global Citizen», «Філологічний олімп», «Іспити у школах» (проект Гете-інституту).
-
Учні школи посіли 23 призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів.
-
Троє учнів школи представляли місто на обласних олімпіадах (Безверха Наталія, Ріпа Анастасія, Пилипенко Анастасія) та підтвердили свої здобутки юних інтелектуалів з географії, фізики та німецької мови
-
10 учнів школи взяли участь у І-му (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, шестеро з них представлятимуть місто Черкаси на обласному етапі конкурсу юних науковців.
-
14 учнів школи взяли участь у відборі для Програми обміну майбутніх лідерів FLEX, учениця 9-А класу Збавитель Марина стала фіналістом Програми (учитель Червоненко Є.Ф.)
-
Учні 11-А класу Безденна Аліна, Василенко Юлія, Пилипенко Анастасія, Костіна Аліна стали переможцями конкурсу «Юні історики Черкащини» Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького на тему: «Людина, громадянин, патріот – портрети сучасних українців», серія: «Невідомі відомі українці».
-
107 учнів школи взяли участь у «Годині коду».
-
893 учні школи взяли участь у у різноманітних інтернет-олімпіадах, конкурсах Всеукраїнського та Міжнародного рівнів («Greenwich», «Sunflower», «Бобер», «Колосок», «Кенгуру» та інші).
-
Спортивна команда школи під керівництвом учителя фізкультури Лісової І.О.та педагога-організатора Цимбалюк Людмили Борисівни взяла участь у Всеукраїнському етапі дитячих змагань «Олімпійське лелеченя» у МДЦ «Артек» у м. Пуща Водиця.
-
Група учнів нашої школи - у складі Басай Дар'ї, Пишної Анастасії, Кононенко Вероніки - разом з учителем Пишною Н.В. взяли участь у роботі Міжнародного форуму учнівської молоді «На шляху до європейського дому» у м. Горішні Плавні (Полтавської області).
-
Учні школи Поліщук Анна, Ворона Віталій під керівництвом учителя іноземних мов Дегтярьова Д.В. взяли участь у ІІ Всеукраїнському учнівському форумі “Challenge of the Millennium” на тему “I’m the Future” у м. Горішні Плавні, Полтавської області.
-
Відбулися традиційні ярмарки «Дари осені», «Андріївський ярмарок».
-
Учні школи різного віку зустрілися з письменниками Ю. Чайкою, Ю. Гончар, В. Маснюком.
-
Учасники гуртка військово-патріотичної гри «Джура» та учасники рою «Ратиборець» взяли участь у таборуванні активу шкільних козацьких роїв та змаганнях військово-патріотичного спрямування «Козацький фарватер – 2018»
-
Учениця 9-А класу та її наставниця Рибалка С.М., соціальний педагог, учитель української мови та літератури, взяли участь у ІV обласній учнівській конференції «Герої не вмирають».
-
Делегація школи з 15 осіб взяла участь у м. Києві у Всеукраїнському зборі лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої та позашкільної освіти України «Права людини».
-
Лідери ДГО «ЮНІКС» Цимбалюк Борислав, Поліщук Анна, Віцинська Марія взяли участь у молодіжному форумі «Твоя можливість бути почутим», який проводився за ініціативи Черкаської молодіжної ради.
-
У школі втретє відзначено Усесвітній День Гідності.
|
Корисна інформація |
Всеукраїнською молодіжною організацією «Світова Молодіжна Спільнота» за підтримки департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради започатковується проведення безкоштовних курсів розмовної англійської мови, орієнтованих на молодь міста Черкаси віком від 16 до 25 років.
За три роки існування всеукраїнської молодіжної організації «Світова Молодіжна Спільнота» майже 12000 українців стали учасниками програм, які спрямовані на підтримку молоді в різних сферах формування соціально-громадського досвіду та національно патріотичного виховання. Волонтерські програми спрямовані на формування молодих людей як освічених, всебічно розвинених, відповідальних громадян і патріотів України, які виховують в собі внутрішню силу долати складні обставини та досягати поставлених цілей. Серед освітніх програм, які проводить всеукраїнської молодіжної організації «Світова Молодіжна Спільнота», є курси розмовних іноземних мов (англійської, французької, корейської, іспанської).
Проведення курсів планується щосуботи о 14:00. Перше заняття відбудеться 2 лютого 2019 року у приміщенні зали нарад департаменту освіти та гуманітарної політики (І поверх). Запрошуємо всіх бажаючих віком 16-25 років!
Контактна особа від ГО «Світова Молодіжна Спільнота»: Владислав Єрмолов тел.: (063) 969 7080, e-mail: ermolov.vlad@gmail.com
|
До уваги учнів 10-11 класів! |
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва проводить акцію "Стань на день студентом". Це унікальний шанс стати студентом на один день і відчути смак студентського життя. Ви зможете відвідати лекційні та практичні заняття, майстер-класи, тренінги разом із студентами інституту, отримати консультацію щодо вступу на навчання.
Вас чекають 15 лютого о 12.00 за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 24, навчальний корпус, 4, тел. для довідок (0472)33-10-97
Таку ж акцію проводить і ННІ фізичної культури спорту і здоров'я - 07 лютого 2019 року. Реєстрація о 10.00, початок заходу об 11.00. за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 22, навчальний корпус, 2, тел. для довідок (0472)36-03-23
|
День пам'яті Героїв Крут |
29 січня - День пам'яті Героїв Крут. 29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути (130 км на північний-схід від Києва) стався бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, які захищали підступи до Києва. Більшість українських добровольців були членами молодіжного Братства українських самостійників Юнацької школи імені гетьмана Богдана Хмельницького та Студентського куреня Українських січових стрільців - переважно студенти Київського університету, політехнічного інституту та гімназисти. Бій тривав 5 годин. Всі студенти загинули. У перебігу військових дій цей бій вирішального значення не мав, - та у свідомості багатьох він набув особливого значення завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів. Після підписання Брестського миру, який замінив владу більшовиків на австрійців та німців, 19 березня 1918 року в Києві відбувся урочистий похорон на Аскольдовій горі 30-ти полеглих у бою під Крутами бійців. Існувало багато версій, чому сталися трагічні події під Крутами. Десятиліттями історія бою або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками, як в закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише у 2006 році на місці бою було встановлено пам'ятник.
|
|