Історична конференція |
Сьогодні вже втретє наша школа зібрала учасників міської учнівської історичної конференції. Цього року юні дослідники та керівники працювали над темою "Важлива роль Київської Русі у становленні і розвитку європейського суспільства". Участь у конференції взяли представники шкіл №№ 3, 4, 5, 6, 20, 21, 24, 25, 28, 30 та Першої міської гімназії. Усього було представлено 25 учнівських та 4 студентських дослідження, зокрема студентів Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького. Приємно зазначити, що зі своїм дослідженням виступив і випускник нашої школи Попов Максим. У роботі конференції взяли участь представники Черкаського краєзнавчого музею, Центру туризму, краєзнавства та екскурсій, науковці: Нераденко Тетяна Миколаївна - кандидат історичних наук, методист ЦТКЕ, науковий співробітник Малої академії наук, Абразумова Олена Миколаївна - кандидат історичних наук, старший викладач кафедри археології ЧНУ, Захарченко Марина Василівна, Лисиця Лариса Григорівна - кандидати історичних наук, доценти кафедри археології та спеціальних дисциплін ЧНУ, Сиволап Лариса Григорівна - завідувач сектором археології Черкаського краєзнавчого музею, Кургіна-Коваленко Тамара Сергіївна - старший науковий співробітник сектору археології краєзнавчого музею, Ведула Антон - депутат Черкаської міської ради, молодший науковий співробітник краєзнавчого музею, Трубін Юрій Юрійович - методист місього методичного кабінету установ освіти. Свої роботи на конференції презентували учні нашої школи: Білоус Дар'я, Мельниченко Сергій, Борисова Катя, Поліщук Юлія, Щербак Євгеній, Келеберда Дар'я, Яворська Анна, Кононенко Вероніка і Пономаренко Андрій. Їхні наставники - учителі історії Чорна Тетяна Володимирівна та Сербіна Наталія Павлівна. Учасники продемонстрували гарний рівень підготовки, а також мали можливість отримати рекомендації від науковців щодо дослідницької діяльності. Під час конференції були проведені квест, тренінг з медіаграмотності, екскурсія до шкільного музею. Всі учасники отримали сертифікати, досвід, позитивні емоції та враження. Наша школа завжди відкрита для діалогу та співпраці!
Більше фото на сторінці у Facebook

|
День рідної мови в шкільній бібліотеці |
Міжнародний день рідної мови - це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. У цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу.
З нагоди Міжнародного дня рідної мови у шкільній бібліотеці було проведено низку заходів. Шанувальники рідного слова, учні 4-А, 3-Г класів, взяли участь у мовознавчій подорожі «Наша мова загадкова». Діти довідалися багато цікавого про історію відзначення свята, залюбки брали участь у мовних іграх, конкурсах, змагалися на краще читання скоромовок. Юні декламатори показали свої здібності у конкурсі «Літературний віршограй». Учні 6-В та 5-Г класів показали гарні знання з рідної мови під час ерудит-шоу «Мови рідної краса». Вони з задоволенням взяли участь у конкурсах «Мовні цікавинки», «Загадкові перлини», «Фразеологічна показуха», «Мудрість народна».
Приємною була зустріч першокласників з письменником і видавцем Олександром Прилуцьким. Присутні з захватом слухали розповідь письменника, цікавилися його біографією і творчістю. Бажаючі мали можливість зробити фото з письменником та купити цікаві книги.
Упродовж дня у школі діяла виставка «Ти наше диво калинове, кохана українська мово», на якій учні мали можливість познайомитися з історією походження української мови, з народною мудрістю в українському слові, з славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – різноманітними словниками української мови.
Більше фото на сторінці у Facebook

|
До Міжнародного дня рідної мови |
21 лютого віздначається Міжнародний день рідної мови. Започатковано цей день для підтримки мовного і культурного різноманіття та збереження багатомовності. Тож його відзначають представники всіх націй і народностей світу. Міжнародне свято рідної мови має сприяти захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті. Ми ж сьогодні вшановували свою рідну мову - українську. Усі, хто приходили до школи, мали можливість долучитися до промо-акції "Прикрась життя українською!" та ортимати флаєр з інформацією про те, як правильно наголошувати чи писати слова, доречно вживати ті чи інші етикетні форми. Учні 5-7 класів взяли участь у квесті "Стежинками рідної мови". Під час перерв вони мандрували станціями та виконували інтелектуальні й творчі мовні завдання. Учасники, що прийшли до фінішу з правильно виконаними завдннями, отримали сертифікати та оцінку з української мови. Шануйте й любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутнтю силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! Дбаймо про рідну мову, шануючи право інших народів на свою мову!
Більше фото на сторінці у Facebook

|
Вивчаємо історію |
Відсьогодні у школі діє виставка «УПА: відповідь нескореного народу», присвячена діяльності Української Повстанської Армії. На стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час. Експозиція створена у співпраці Українського інституту національної пам’яті з Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького», Галузевим державним архівом Служби безпеки України. Антон Ведула, депутат Черкаської міської ради, провів для учнів 10-х класів змістовну та корисну екскурсію, познайомивши з матеріалами виставки та з історією УПА. Виставка розташована у фойє 1-го поверху школи, тож відвідати її можуть усі охочі.
|
|