Цьогоріч на капітальні ремонти в закладах освіти передбачили втричі більше коштів, аніж у минулому році. А це – 60 млн 992 тис. грн. Про це під час традиційної педагогічної конференції повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
За його словами, серед робіт, якими охоплені різні навчальні заклади, – заміна вікон, оновлення покрівлі, утеплення фасадів, ремонт спортивних залів та приміщень санвузлів, харчоблоків, внутрішніх мереж водопостачання й опалення, а ще – асфальтування шкільних подвір’їв. На школи спрямували 26,7 млн грн, на дитячі садочки – 34,2 млн грн.
– Уперше цього року ми запланували реконструкцію трьох спортивних майданчиків й створення на їхній базі футбольного поля зі штучним покриттям, – сказав Анатолій Бондаренко. – Утім, у наступному році мені б хотілося ще більш ґрунтовно підходити до ремонтних робіт у закладах освіти, аби педагоги не переймалися цим. Бо вчителі – це ті люди, які формують свідомість молодого покоління і прививають любов до рідного краю. Який фундамент вони закладуть в наше майбутнє зараз, такою буде й наша держава.
За його словами, наразі заплановані роботи виконані на 70 %. Відтак, до початку року черкаські заклади освіти фактично готові. А ті роботи, які ще слід завершити, на навчально-виховний процес не вплинуть.
Як наголосив директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, наша область посідає третє місце в Україні за темпами розвитку галузі. Левова частка всіх успіхів на педагогічній нині – досягнення Черкас.
– Якщо взяти до уваги результати зовнішнього незалежного оцінювання, то учні саме з Черкас займають провідні місця на фоні всієї області, – сказав Валерій Вікторович.
Як розповіла головна освітянка міста Марина Бакланова, п’ять випускників із усієї області склали ЗНО на максимальну кількість балів – 200, при цьому, 4 із них – учні зі шкіл Черкас. Загалом ЗНО цього року склали 1 367 одинадцятикласників.
За її словами, нині в місті загальноосвітні заклади відвідує 24 339 учнів.
– Нині ми спостерігаємо позитивну динаміку в кількості школярів і прослідковуємо тенденцію в напрямку збільшення, – сказала директор департаменту освіти та гуманітарної політики.
Під час педагогічної конференції директор спеціалізованої школи № 28 імені Т. Г. Шевченка, голова Асоціації керівників шкіл Черкас Тетяна Скорик підняла тему принципів, за якими триває фінансування закладів освіти. На її думку, все має відбуватися в умовах максимальної прозорості й справедливості.
– Сьогодні маємо вісім тисяч «міністерських» на одного учня. І ми просимо не розпорошувати ці кошти, а максимально передавати їх у школи,– зазначила Тетяна Андріївна. – Загалом же ми просимо фінансувати навчальні заклади виключно за принципом прозорості, справедливості та послідовним. Досить фінансування за принципом лобіювання.
Загалом же серед завдань, які перед собою ставлять самі ж педагоги, – підвищення якості освіти (як у школах, так і в позашкіллі чи в садочках) в цілому. |