У Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл з питань демократії та прав людини у новій українській школі. Захід проводився з нагоди презентації українського перекладу Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства й освіти з прав людини, здійсненого Асоціацією «Нова Доба» та Європейським Центром ім. Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України у рамках Програми «Демократична школа», а також у взаємодії зі Спільною Програмою Ради Європи та Європейського Союзу «Освіта для демократичного громадянства і прав людини у 6 країнах Східного партнерства». Круглий стіл мав на меті обговорити стан і напрямки розвитку громадянської освіти з прав людини в школах України в контексті реформування середньої освіти , а також розробити практичні рекомендації щодо розвитку громадянських компетентностей у школі відповідно до рекомендацій, викладених у Хартії та нещодавно представленій Міністерством освіти і науки України Концепції нової української школи.
У рамках співпраці Ради Європи та ОБСЄ під час заходу був презентований методичний посібник: «Шкільний календар прав людини», розроблений Міністерством освіти і науки України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні у межах проекту «Удосконалення юридичної освіти та освіти з прав людини».
Тетяна Юріївна Соколюк, учитель інформатики нашої школи, взяла участь у круглому столі Міністерства освіти і науки України.
Ось її коментар:
- 9 грудня мені випала щаслива нагода взяти участь в обговоренні нової концепції освіти в Україні. Я представляла фундацію "Нова доба" та безпосередньо проект "Класна школа", який спільно з Польською стороною реалізується в нашій школі.
Зустріч за круглим столом "Демократія та права людини у новій українській школі" - це вимога сучасності. Тема досить цікава та актуальна і Павло Хобзей - заступник Міністра освіти і науки України з в повній мірі розгорнув загальні тенденції програми зустрічі. Матеріали про освіту та демократію в Європі представили також Мартен Енберг (Голова Офісу Ради Європи в Україні), Петер Баук (радник Посольства Норвегії в Україні), Анна Перона-Ф'єльдстад (втконавчий директор Європейського центру).
Виступала велика кількість вітчизняних фахівців в галузі верховенства права, освіти, накуки, демократії. Було приємно поспілкуватись з людьми, що розуміються на проблемах сучасної освіти та прагнуть зробити її кращою. Але найважливішим для мене було те, що я змогла озвучити власну думку з приводу перспектив демократичного розвитку освіти в Україні. Було висловлено багато слушних пропозицій саме від учителів-практиків. Дуже вдячна Поліні Вербицькій ( голові асоціації "Нова доба") за запрошення.
Рада! Рада тому, що всі ці напрямки роботи вже давно ввійшли в буденне життя нашої школи. З впевненістю можу сказати, що Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №28 ім. Т.Г. Шевченка - сучасна і демократична. Хтось може сказати, що я мрійник і прийшла пора зняти рожеві окуляри, але впевнена, що Міністерство освіти і науки України прислухається до думки безпосередніх учасників навчально-виховного процесу і все ж таки зробить вагомі кроки на зустріч сучасній демократичній школі в усій Україні.
|