Четвер, 27/Липень/2017, 15:54

«  Червень 2017  »
        Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників

Головна » 2017 » Червень » 29 » З Денм Конституції України!
            З Денм Конституції України!

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. Цього дня у 1996 році на ранковому засіданні Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни - першу Конституцію незалежної Української держави.

Коротко з історії. Спроби прийняти Конституцію в Україні робилися з перших років проголошення незалежності. У 1992-1993 роках під керівництвом Президента Леоніда Кравчука був напрацьований перший проект Основного Закону, проте він так і не був прийнятий. 8 червня 1995 року між гілками влади був підписаний Конституційний договір, на підставі якого мала бути розроблена Конституція. У 1996 році була створена спеціальна парламентська комісія під керівництвом депутата Михайла Сироти. 27 червня почався розгляд запропонованого документа у Верховній Раді. Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійному залі всю ніч із 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про держа14вну українську мову, про право приватної власності в Україні, після чого Основний Закон був остаточно затверджений. Вважається, що прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність і стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону - 28 червня - є державним святом - Днем Конституції України.

Переглядів: 25 | Додав: elennynko

Шановні батьки, учні, працівники навчальних закладів! Звертаємо Вашу увагу на те, що в департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради запрацювала

Школа розпочала набір у групи з підготовки до школи дітей 4-5-річного віку
            Записатися у суботню школу "Дзвіночок" можна у канцелярії (приміщення сташої школи) чи у приміщенні початкової школи, кабінет  17